DZIEŃ GIER I ZABAW NASZYCH DZIADKÓW w SP 14

festiwal_gier_12

19 stycznia odbył się w naszej szkole w ramach projektu Erasmus + Dzień Gier i Zabaw Naszych Dziadków.

Wydarzenie obejmowało także Święto Babci i Dziadka. I właśnie oni – Babcie i Dziadkowie, a także rodzice uczniów tłumnie przybyli w piątek o godz. 12.00 do naszej szkoły. Imprezę zaszczycił też swoją obecnością wiceprezydent miasta Krosna – pan Bronisław Baran. Zaangażowani w projekt nauczyciele oraz uczniowie przygotowali dla gości wiele niespodzianek .

Po przywitaniu zebranych przez  pana dyrektora Roberta Guzika wszyscy mogli obejrzeć piękne  Jasełka przygotowane i  przedstawione przez uczniów klas Va i Vb.

Zaprezentowane zostały także filmiki, nakręcone  przez uczniów w ramach  projektu Erasmus+. Prezentowały one gry i zabawy naszych babć i dziadków. Można było się pośmiać i powspominać, jak to wiele lat temu można się było też wspaniale bawić.

Zaproszeni goście mogli też cofnąć się w czasie i wspólnie z wnukami przypomnieć sobie i poczytać różne wiersze z lat swej młodości. Panie z biblioteki przygotowały na tę okazję bogaty repertuar wierszyków oraz… słodki poczęstunek.

Na pięknie przystrojonych korytarzach wszyscy mogli sprawdzić swoją formę w konkurencjach sportowych, pograć w planszówki, w cymbergaja, kółko i krzyżyk czy państwa – miasta. Zarówno dzieci jak i seniorzy świetnie się bawili.

Wszyscy uczestnicy imprezy mogli zaczerpnąć tchu przy herbacie, kawie i ciasteczkach. Każdy mógł też (co spotkało się z ogromnym zainteresowaniem) przygotować i ozdobić różnymi kremami i posypkami swoje własne ciasteczko. Niektórzy wykazali się prawdziwym talentem w tej dziedzinie.

Goście opuszczali nasza szkołę bardzo zadowoleni, a prezydent Baran podkreślał w rozmowach potrzebę organizacji takich imprez środowiskowych również w przyszłości.

Opracowała : Anna Antoniuk

Anna Krupa

festiwal_gier_48festiwal_gier_34festiwal_gier_47festiwal_gier_33festiwal_gier_46festiwal_gier_32festiwal_gier_45festiwal_gier_31festiwal_gier_44festiwal_gier_30festiwal_gier_43festiwal_gier_29festiwal_gier_42festiwal_gier_28festiwal_gier_41festiwal_gier_27festiwal_gier_40festiwal_gier_26festiwal_gier_39festiwal_gier_20festiwal_gier_25festiwal_gier_38festiwal_gier_19festiwal_gier_24festiwal_gier_37festiwal_gier_18festiwal_gier_23festiwal_gier_36festiwal_gier_17festiwal_gier_22festiwal_gier_35festiwal_gier_16festiwal_gier_21festiwal_gier_15festiwal_gier_14festiwal_gier_13festiwal_gier_12festiwal_gier_11festiwal_gier_10festiwal_gier_9festiwal_gier_8festiwal_gier_7festiwal_gier_6festiwal_gier_5festiwal_gier_4festiwal_gier_3festiwal_gier_2festiwal_gier_1

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Erasmus+. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.