SP 14 z Erasmusem w Hiszpanii

p. Anna Krupa

Grupa uczniów wraz z nauczycielami wyjechała do Villafranca los Barros w Hiszpanii.

Hiszpania_2

Uczniowie oraz nauczyciele z Polski, Cypru, Turcji, Hiszpanii i Włoch pracowali wspólnie nad projektem „Play with me and teach me” – „Baw się ze mną i ucz mnie – tradycja i nowoczesność w aktywizującym nauczaniu”. W ramach działań projektowych uczestniczyli w szkoleniu „Cooperative Learning” – „Metody pracy w grupie”, „Games for children” – „Gry dla dzieci” oraz omawiano „Metody pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych”.

Wszyscy uczestnicy projektu mieli okazję zwiedzić Meriolę – miasto dziedzictwa kulturowego, wpisaną na listę UNESCO oraz Sewillę – czwarte pod względem wielkości miasto Hiszpanii.
Ogromne wrażenie wywarła na wszystkich katedra – największy kościoł chrześcijański w Europie wpisany na listę UNESCO oraz Alcazar – zespół pałacowy. Budowle w tym zespole wyglądają jak wyjęte z „Baśni tysiąca i jednej nocy” otoczone kolorowymi, pachnącymi ogrodami.

Uczniowie mieszkali u rodzin hiszpańskich, co dało im możliwość kształcenia czynnego języka angielskiego oraz poznania bliżej kultury i tradycji hiszpańskich. Nawiązano nowe przyjaźnie i wielu uczniów rozstawało się ze łzami w oczach. Hiszpański pejzaż, zabytki i flamenco pozostaną na długo w pamięci uczestników.

W drodze powrotnej koordynatorzy projektu: Alicja Szepelak, Matylda Gronicka i Agnieszka Kmon z pozostałymi nauczycielami już wstępnie planowały wizytę wszystkich szkół w maju przyszłego roku w Krośnie.

Dzięki realizacji takich projektów uczniowie i nauczyciele mają możliwość poznania nowych krajów, rozwijania zainteresowań, wymianę doświadczeń oraz doskonalenie języków obcych. Całkowity koszt wyjazdów jest finansowany z funduszy Unii Europejskiej.

Hiszpania

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.