Games Day Rzeszów 2016

            W ramach nagrody za zaangażowanie w pracę Kółka Gier Planszowych, działającego w naszej szkole, wzięliśmy udział, w dniu 3 grudnia 2016 r., w imprezie pod nazwą Games Days Rzeszów. Impreza odbyła się na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dzięki przychylności pana Roberta Guzika, dyrektora naszej szkoły, mogliśmy odbyć podróż do Rzeszowa bezpłatnie.

             W czasie pobytu mieliśmy możliwość rozgrywania gier planszowych, wybierając z pośród stu oferowanych przez organizatora. Nam, podczas 4 godzinnego pobytu (o wiele za mało) udało się zagrać w następujące gry: Catan, Dooble, Królestwo w budowie, 5 sekund oraz  Wiedźmin. Nasz wyjazd miał na celu poznanie nowych gier, w które będziemy grali podczas spotkań naszego kółka oraz nawiązanie nowych znajomości z innymi osobami, których pasją są gry planszowe. Dodatkowo chcemy promować w naszej szkole gry planszowe jako doskonały pomysł na naukę w czasie czasu wolnego. Tym bardziej, że nasza szkoła bierze udział w międzynarodowym programie Erasmus+ pod nazwą Graj ze mną i ucz mnie – tradycja i nowoczesność w aktywizującym nauczaniu”.

Nasza grupa rozpoczęła swoją działalność tak:

            Wszystko rozpoczęło się w roku szkolnym 2015/2016… Czterech uczniów naszej szkoły, zafascynowanych grami planszowymi, zaczęło organizować wspólne spotkania po lekcjach, na których prowadzono naukę zasad oraz rozgrywki w różne gry planszowe. Najbardziej zaangażowanym w pracę kółka był i jest nadal Krzysztof Jagiełła, obecnie uczeń klasy VI. Spotkania odbywały się jednak nieregularne. Z inicjatywy tych czterech pasjonatów od roku szkolnego 2016/2017 działa w naszej szkole Kółko Gier Planszowych. Od początku roku szkolnego uczniowie mieli możliwość zapoznania się z różnymi grami planszowymi m. in. Pandemia, Blokus, Minecraft, Word of Tanks czy też Carcassonne.  

Jego uczestnicy, obecnie dwunastu uczniów, spotykają się zawsze w poniedziałki o godz. 13:15 w sali 110, oczywiście mile widziane w naszym gronie będą nowe twarze. Opiekunem kółka jest pan Piotr Sęk i jeżeli ktoś chciałby wiedzieć więcej na temat prowadzonych zajęć i na temat gier planszowych proszony jest o skontaktowanie się z nim.

Opracowanie: Piotr Sęk

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.